Dlaczego Alaskan Malamute?

 

zaprzegDlaczego alaskan malamute? W moim przypadku malamute mógłby powiesić sobie na jednej ze ścian w naszym domu (tej poświęconej malamutom właśnie:)) piękne zdjęcie z podpisem:

 

"Przybyłem, spojrzałem, zdobyłem".Tak się bowiem stało w 1990 roku, kiedy pierwszy raz na mojej drodze stanęły malamuty. ZDOBYŁY MNIE!... i w 1991 roku stałam się właścicielką pierwszej suczki Malakwy. Malamuciarze mówią, że jak jest jeden, to będzie i drugi ....i następny:)) Mają rację!

W mojej zakopiańskiej hodowli "Z Tatrzańskiej Opowieści" pojawiła się Aria Wilczy Brat, a potem córka Malakwy Mahigun z Tatrzańskiej Opowieści. Szczeniaki z mojej hodowli (Mescal ,Nuka i Mahigun z mamą Malakwą) tworzyły zaprzęg startujący w wielu zawodach w Polsce.

mahigunByliśmy współorganizatorami międzynarodowych wyścigów psich zaprzęgów pod Tatrami:"O Tatrzański Złoty Samorodek" oraz "Cień Wilka."

A później...mała rewolucja i przeprowadzka na drugi koniec Polski (równie piękny jak Tatry:)), czyli na SUWALSZCZYZNĘ. Nasze suczki dożyły na Suwalszczyźnie sędziwego wieku i odeszły kolejno za Tęczowy Most.

Zmiana naszego "miejsca na ziemi" zadecydowała o zmianie nazwy hodowli na: " MALAKWA CREEK " na pamiątkę mojej pierwszej malamutki Malakwy.

Kolejna prawda malamuciarzy: z malamutami jednak nie można się rozstać!

Z hodowli Z Radockiej Góry przybył do nas najpierw Snowy - wierna kopia swego słynnego tatusia Chinooka.

Po kilku latach w 2006 roku zupełnie nieoczekiwanie spotkałam w hodowli Michaliny małego Amaguka i było to spotkanie niezwykłe! To pies o jakim się marzy i jaki zdarza się jeden raz na milion i wierzę, że byliśmy sobie przeznaczeni....Dzisiaj Amaguk jest imponującym szefem naszego psiego stada, którym zarządza niezmiennie z wielką siłą spokoju. Nie jestem w stanie zliczyć wielbicielek i wielbicieli (ludzkich) Amaguka, jego charakteru i...pięknych oczu!

Aktualnie po kilku latach  mieszka z nami 7 malamutów:

- AMAGUK Z Radockiej Góry
- urocza interchampionka ECRU Z Radockiej Góry i jej równie urodziwa córka SAKARI (CH.Malakwa Creek FIRST LOVE SAKARI)
- adoptowana przez nas czysto biała CHURINGA Z Radockiej Góry i jej syn niesamowity w pracy w zaprzęgu YAKONE (Malakwa Creek CC YAKONE)
- TUUGAALIK (Cheya's Second Chance), przybyły do nas piękny pies z amerykańskim rodowodem wyhodowany przez Laurie Wells (Windrift Kennel) i Elen Hann (Cheya's Kennel)
- PIPPI (F'FLAME OF LOVE Srebrny Kieł) młoda suczka pięknej sobolowej maści.

malakwaNiestety latem tego roku (2015) pożegnaliśmy Snowego, odszedł od nas  w sędziwym wieku ponad  14 lat.

Wszystkie nasze malamuty są naszymi domownikami i członkami naszej rodziny.  Mieszkamy wszyscy w Siedlisku Klangor na pograniczu Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Puszczy Rominckiej, zaledwie 10 km od miejsca uznanego za polski biegun zimna, więc warunki dla malamutów są optymalne!! Prowadzimy gospodarstwo agroturystyczne, w którym oprócz malamutów mieszka z nami kilka kotów. Położenie siedliska w tym przepięknym i dzikim rejonie Suwalszczyzny zapewnia nam wspaniałe warunki spacerowo-treningowe! Z prawdziwą przyjemnością jeździmy rekreacyjnie zaprzęgiem, uprawiamy skijoring, bikejoring i przemierzamy okolicę podczas długich spacerów.